Tag Archives: grand theft auto 5

Małe stworzenia czyniące wiele szkody

Zakładając ogród, sad owocowy, warzywnik, musimy zakładać, że chętnych do korzystania z efektów naszej pracy będzie wielu, niektórych nawet trudno będzie dojrzeć gołym okiem. Natura sama dba o biologiczną równowagę, ale ogród czy uprawa na działce są tworami sztucznymi, na których to my decydujemy o rodzaju posadzonych, zasianych roślin, które z kolei przyciągają lub odrzucają określone gatunki zwierząt, owadów. Podejmując ochronę naszych upraw musimy poznać naszych przeciwników, aby skutecznie z nimi walczyć. Jakie owady szkodniki są najpopularniejsze wśród ogrodowych roślin? Miodówka jabłoniowa, to owad, który może całkowicie zniszczyć plon jabłek. Jej larwy wysysają sok z jeszcze nierozwiniętych pąków, doprowadzając do ich uschnięcia. Mszyce lubią młode pędy roślin, korzystają z ich soków. Gdy pędy usychają, nie mamy już żadnego pożytku z rośliny. Zwojówki, to owady, które niszczą rośliny dwufazowo – w postaci larw wgryzają się w pąki liści i kwiatów, a w lecie, w fazie przeobrażania, gdy wyrastają im skrzydła – wydrążają w owocach otwory niszcząc je od środka. Nasionnica trześniówka potrafi zniszczyć najpiękniejsze czereśnie i wiśnie, dostając się do wnętrza owoców. Szkodniki roślin zostały już dość dobrze rozpoznane, w sklepach znajdziemy cały arsenał chemicznej broni do walki z nimi.

Miło mi jest gościć Cię na moim blogu! Serwis który prowadzę poświęcony jest tematyce hobby. Mam nadzieję, że artykułu jakie tutaj zamieszczam Ci się podobają i będziesz wracać tutaj często oraz udzielać się w komentarzach!

Człowiek jak zwierze

Czasami człowiek zachowuje się jak zwierze. I wiemy o tym doskonale. Nieraz w życiu przekonaliśmy się, że coś takiego jest prawda. Na własnej skórze poznaliśmy także skutki takiego zachowania. Każdy z nas może sobie niejednokrotnie przypatrzeć się drugiemu człowiekowi i wcale nie potrzeba jest długo rozmyślać. W pracy odbywa się między nimi wyścig szczurów. Za wszelką cenę chcą się przypodobać swojemu szefowi, za każdym razem podkładają drugiemu nogę, byle tylko nie wyszło, ze oni są najgorsi. Poza tym czasami człowiek w obliczu zagrożenia zachowuje się jak dzikie zwierze, które niejednokrotnie nie patrzy na potrzeby innych tylko dba o własne potrzeby i własne bezpieczeństwo. Tak być nie powinno i każdy z nas doskonale zdaje sobie z tego sprawę, aczkolwiek niestety nie jest łatwo takim ludziom wyperswadować takie zachowanie. Każdy może sobie popatrzeć na tych ludzi i pomyśleć, ze najważniejsze, ze oni nie są tacy sami, bo wówczas już z pewnością świat nie byłby taki piękny.