Tag Archives: usługi remontowo – budowlane

Hologramy 3d i ich praktyczność

Stare filmy typu science-fiction często pokazują nam rozmaite wynalazki, które powinniśmy uznawać za coś bardzo futurystycznego – a jednak rozglądając się dookoła możemy zobaczyć, że od dawna są one w naszym życiu i prawie ich już nie zauważamy. To nie przypadek ani przewidywanie przyszłości przez twórców danej produkcji, a po prostu wykorzystanie cudzej kreatywności przez śmiałego naukowca. Żeby nie było niedopowiedzeń – w tym przypadku to nic złego, a ich swego rodzaju kooperacja sprawiła, że dziś możemy korzystać z różnego rodzaju przydatnych urządzeń, o których normalnie moglibyśmy nawet nie pomyśleć. Takie hologramy 3d są bardzo przyjemnym narzędziem, ale przecież niezbyt praktycznym. Można powiedzieć, że tak naprawdę jeszcze z nich nie korzystamy – ale jednak dużo nam nie brakuje do osiągnięcia takiego stanu, a nie warto skupiać się na nieistotnych i nie mających wpływu na rzeczywistość szczegółach. Nie myślmy oczywiście, że takie wynalazki to coś złego – przecież nadal to bardzo miłe rzeczy.

Miło mi jest gościć Cię na moim blogu! Serwis który prowadzę poświęcony jest tematyce hobby. Mam nadzieję, że artykułu jakie tutaj zamieszczam Ci się podobają i będziesz wracać tutaj często oraz udzielać się w komentarzach!

Podróżujemy z psem

Często wyjeżdżając na wakacje chcemy zabrać ze sobą ukochanego czworonoga. Nie ma w tym nic dziwnego, pamiętajmy jednak, że dla zwierzęcia taki wyjazd to ogromny stres dlatego musimy zrobić wszystko, by zapewnić mu maksymalny komfort jazdy. O czym należy pamiętać? Jeśli podróżujemy samochodem, najlepiej przygotowywać do niego psa od szczenięcych lat. Im wcześniej zaczniemy, tym łatwiej będzie on później znosił jazdę. Jeśli pies jest już dorosły, a nigdy wcześniej nie podróżował, należy przyzwyczajać go do auta stopniowo. Zabierajmy go na krótkie przejażdżki, a za dobre zachowanie nagradzajmy smakołykami, by miał z nimi pozytywne skojarzenia. Kiedy pies zacznie bez problemów zasypiać w samochodzie, oznacza to, że już przyzwyczaił się do jazdy, a my osiągnęliśmy nasz cel. Inaczej wygląda sytuacja, jeśli na wyprawę lecimy samolotem. Latanie dla niejednego człowieka jest przeżyciem bardzo stresującym, dlatego pamiętajmy, że zwierze jest w takiej sytuacji zupełnie zagubione. Najlepiej jest, jeśli istnieje możliwość przewożenia psa jako bagażu podręcznego – leci wtedy razem z nami w kabinie, oczywiście musi być umieszczony w specjalnej klatce. Można tak przewozić zwierzęta ważące do 8 kilogramów i niestety nie każda linia lotnicza na to pozwala. Warto poprosić weterynarza by zwierzak dostał środki uspokajające, w klatce w której podróżuje musi mieć zapewnioną wodę oraz jedzenie. Zwierzęta przed podróżowaniem samolotem muszą przejść kwarantanne, a w przypadku podróży zagranicę musi posiadać paszport.