Tag Archives: West highland white terrier

Niezbędne zakupy przy organizacji ogrodu

Każdy, kto ambitnie postanawia sam zorganizować swój ogród, staje przed nie lada wyzwaniem. Najbardziej logicznym posunięciem będzie podzielenie pracy na kilka etapów. Etap pierwszy można nazwać budowlanym. Wiąże się on z zakupem dużych elementów konstrukcyjnych – paneli tworzących płot, belek oraz desek stanowiących elementy wiaty, altanki i tarasu. Po wykonaniu tych prac możemy wrócić do sklepu, żeby zakupić elementy do dalszej pracy. W drugim etapie kupujemy rury, krany i resztę systemu nawadniającego. Po ułożeniu wyżej wymienionych na terenie działki przychodzi czas na nawiezienie ziemi. Przysłowiowa wywrotka stanowi nie lada wyzwanie. Formujemy z ziemi wał ziemny pod rabatę, resztę rozprowadzamy równomiernie, po czym zajmujemy się ugniataniem terenu. Następna część pracy wymaga od nas zakupu elementów, którymi oddzielimy elementy ogrodu od trawnika. Palisady, rollbordery i ozdobne kamienie rozmieszczamy w odpowiednich dla nich miejscach. Następny etap prac to sadzenie drzewek i krzewów. Po ich posadzeniu zajmujemy się terenem pod nimi. Folia ogrodnicza i podkład pod iglaki lub żwirek ozdobny będzie nam niezbędny. Na koniec siejemy trawę, nawozimy ogród, kupujemy grilla i meble ogrodowe.

Miło mi jest gościć Cię na moim blogu! Serwis który prowadzę poświęcony jest tematyce hobby. Mam nadzieję, że artykułu jakie tutaj zamieszczam Ci się podobają i będziesz wracać tutaj często oraz udzielać się w komentarzach!

Wiosenny ogródek

Z utęsknieniem czekamy na wiosnę, cieplejsze dni, zielone listki i pierwsze kwiaty. Aby nasz ogródek wcześnie stał się kolorowy i kwitnący, warto posadzić w nim kwiaty, które już w lutym maja okres kwitnienia. Są to przebiśniegi, śnieżyce oraz zawilce. Odrobinę później kwitną krokusy, które najczęściej są barwy żółtej lub fioletowej. Lubią dużo słońca, więc warto sadzić je w nasłonecznionym miejscu. Do wczesnych kwiatów należą również przylaszczki, pierwiosnki czy też cebulica dwulistna oraz syberyjska, która jest najmniej wymagającą rośliną ze wszystkich wymienionych. Nie ma znaczenia na jakiej glebie się ją posadzi, do tego rośnie równie dobrze zarówno w miejscu zacienionym jak i w słońcu. Wszystkie wiosenne kwiaty są bardzo odporne na trudne i ciągle zmieniające się warunki atmosferyczne. Są to rośliny cebulowate, które sadzi się pod koniec lata i wczesną jesienią. Należy pamiętać, by zabezpieczyć je przed zimowym mrozem. Do tego celu można użyć suchych liści lub gałązek igliwia. Ochronkę usuwamy jednak stosunkowo wcześnie, gdyż pierwsze kwiaty mogą kwitnąc już w lutym.